ملاقات برهم صالح با مسجدی در بغداد ، تاکید ایران بر ثبات و امنیت عراق

به گزارش وبلاگ باران خشک، رئیس جمهور عراق با سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد ملاقات و گفت وگو کرد.

ملاقات برهم صالح با مسجدی در بغداد ، تاکید ایران بر ثبات و امنیت عراق

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ باران خشک، دفتر ریاست جمهوری عراق با انتشار بیانیه ای خاطرنشان کرد که در ملاقات برهم صالح با ایرج مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد درباره روابط دوجانبه و راههای گسترش همکاری های مشرک در تمامی زمینه ها در راستای خدمت به منافع دو ملت و کشور همسایه بحث و گفتگو شد.

  • جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی وبلاگ باران خشک بخوانید. (کلیک کنید)

    در این بیانیه همچنین آمده است: دو طرف در این ملاقات همچنین درباره جدیدترین تحولات سیاسی در سطح منطقه و اهمیت کاهش تنش ها در آن و نیز پایبندی به گفت وگو و تقویت امنیت و صلح منطقه گفت وگو کردند.

    بر اساس بیانیه دفتر ریاست جمهوری عراق، همچنین در این ملاقات بر لزوم حمایت از تدابیر دولت در حمایت از هیات های دیپلماتیک و نیز تقویت قدرت دولت و نیز اعمال قانون تاکید شد.

    این بیانیه اضافه کرد: در این ملاقات تاکید شد که ثبات عراق و عبور از بحران های منطقه برای تحقق صلح مهم و لازم است و سرآغازی برای فرصت های توسعه و همکاری های مشترک تلقی می گردد.

    از سوی دیگر ایرج مسجدی سفیر کشورمان در این ملاقات بر پایبندی ایران در حمایت از ثبات عراق و نیز تقویت پیوندهای روابط مالی و اجتماعی بین دو کشور ودو ملت همسایه تاکید نمود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "ملاقات برهم صالح با مسجدی در بغداد ، تاکید ایران بر ثبات و امنیت عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ملاقات برهم صالح با مسجدی در بغداد ، تاکید ایران بر ثبات و امنیت عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید