نقش آفرینی کاخ سفید درپایه گذاری تشکیلات جاسوسی امارات متحده عربی

به گزارش وبلاگ باران خشک، در سالهای پس از حادثه تروریستی یازدهم سپتامبر 2001، ریچارد کلارک شخصیت شناخته شده آمریکائی در حوزه مقابله با تروریسم به کنگره این کشور هشدار داد که آمریکا برای جلوگیری از بروز فاجعه ای مشابه، نیازمند قدرتهای جاسوسی وسیع تری است.

نقش آفرینی کاخ سفید درپایه گذاری تشکیلات جاسوسی امارات متحده عربی

پنج سال بعد از کناره گیری کلارک از مقام خود، او این ایده را به یک شریک مشتاق آمریکا فروخت: امارات متحده عربی؛ یک پادشاهی عرب و دارای ثروت فراوان.

کلارک در سال 2008 به عنوان مشاور برای ایجاد توانمندی در حوزه نظارت سایبری در امارات متحده عربی فعالیت کرد و از پیمانکاران عرصه اطلاعاتی آمریکا برای یاری به نظارت بر تهدیدات علیه این کشور کوچک عربی بهره برد.

این تشکیلات محرمانه که کلارک به پایه گذاری آن یاری کرد، بخش بهره برداری و تحلیل تحقیقات توسعه (DREAD) نام گرفت. این تشکیلات محرمانه ظرف نخستین سالهای فعالیت خود حوزه اقدام خود را از افراط گرایان مظنون تا یک فعال حقوق زنان در عربستان سعودی توسعه داد.

گزارشهای خبرگزاری رویترز در امسال نشان می دهد که گروهی از مأموران پیشین آژانس امنیت ملی آمریکا و سایر نخبگان حوزه اطلاعاتی این کشور در زمینه های بسیاری- از تروریستها گرفته تا فعالان حقوق بشر، روزنامه نگاران و مخالفان- به این تشکیلات امارات متحده عربی یاری و با آن همکاری کردند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "نقش آفرینی کاخ سفید درپایه گذاری تشکیلات جاسوسی امارات متحده عربی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقش آفرینی کاخ سفید درپایه گذاری تشکیلات جاسوسی امارات متحده عربی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید