نیروهای متحد دولت وفاق ملی لیبی سه اردوگاه نظامی را تصرف کردند

به گزارش وبلاگ باران خشک به نقل از الجزیره، نیروهای متحد دولت وفاق ملی لیبی (GNA) سه اردوگاه نظامی تحت کنترل ارتش ملی لیبی (LNA) واقع در جنوب طرابلس، پایتخت این کشور را بار دیگر به تصرف خود درآوردند.

نیروهای متحد دولت وفاق ملی لیبی سه اردوگاه نظامی را تصرف کردند

محمد غنونو سخنگوی نیروهای متحد دولت وفاق ملی لیبی روز شنبه با صدور بیانیه ای خاطرنشان کرد که این نیروها اردوگاههای نظامی یَرموک، السواریخ و حمزه را بار دیگر تصرف کرده اند.

غنونو در یک پیام توئیتری بدون ارائه هرگونه توضیحی، نوشت: نیروهای قهرمان ما در حال تعقیبِ باقی شبه نظامیان تروریست و تحت فرماندهی [ژنرال خلیفه] حفتر هستند و به فرایند رو به جلوی خود ادامه می دهند.

لازم به ذکر است که دولت وفاق ملی لیبی طی هفته های اخیر با مساعدت دولت ترکیه ضمن تصرف مجموعه ای از شهرهای کوچک، یک پایگاه هوایی استراتژیک را تحت کنترل خود درآورده و شماری از سامانه های پدافند هوایی روسیه را که تحت کنترل ارتش ملی لیبی قرار داشت، منهدم کرده است.

در مقابل، ژنرال خلیفه حفتر روز شنبه در یک سخنرانی صوتی دو دقیقه ای خطاب به نیروهای تحت فرماندهی خود گفت که آنها علیه آنچه که به زعم وی استعمارگری ترکیه می خواند، مبارزه خواهند کرد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "نیروهای متحد دولت وفاق ملی لیبی سه اردوگاه نظامی را تصرف کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیروهای متحد دولت وفاق ملی لیبی سه اردوگاه نظامی را تصرف کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید