هکرها به دنبال شناسایی وی پی ان های معیوب و حمله به دورکاران

به گزارش وبلاگ باران خشک به نقل از زددی نت، خانه نشینی میلیاردها نفر در سراسر دنیا به علت شیوع ویروس مهلک کرونا، باعث شده تا نرم افزارهای وی پی ان که اتصال خصوصی به شبکه های حرفه ای مؤسسات و ادارات را ممکن می نمایند، محبوب تر شوند. اما هکرها نیز از این فرصت برای سوءاستفاده و سرقت اطلاعات بهره گرفته اند.

هکرها به دنبال شناسایی وی پی ان های معیوب و حمله به دورکاران

آنالیز مشترکی که در این زمینه توسط مرکز ملی امنیت سایبر انگلیس، وزارت امنیت داخلی آمریکا و آژانس امنیت سایبری و زیرساخت های آمریکا انجام شده نشان می دهد که تعداد حملات فیشینگ، طراحی انواع بدافزار و باج افزار بر علیه افراد و سازمان ها بیشتر شده است.

بر اساس این تحقیق مهاجمان سایبری تاکتیک های خود را با شرایط خانه نشینی مردم تطبیق داده اند و نفوذ به وی پی ان های محبوب برای اتصال به شبکه های حرفه ای و شغلی را در نهادهای دولتی و خصوصی در دستور کار قرار داده اند.

یکی از محبوب ترین حملات فیشینگ هکرها در هفته های اخیر ارسال پیغامک یا ایمیل هایی است که حاوی لینک های مخرب هستند. در این پیغام ها ادعا شده با کلیک بر روی لینک های ارسالی توصیه های پزشکی مهمی ارائه شده یا اطلاعاتی در خصوص قربانیان جدید کرونا در همسایگی کاربر در دسترس قرار می گیرد. اما نتیجه عملی این کار نصب بدافزارهای دزد اطلاعات بر روی گوشی یا رایانه کاربران است. از همین رو کارشناسان امنیتی به کاربران توصیه نموده اند از کلیک کردن بر روی لینک های مشکوک و ناشناخته خودداری نموده و نرم افزارهای وی پی ان خود را به روز نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "هکرها به دنبال شناسایی وی پی ان های معیوب و حمله به دورکاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هکرها به دنبال شناسایی وی پی ان های معیوب و حمله به دورکاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید