اشباح چینی سانفرانسیسکو منتشر شد

به گزارش وبلاگ باران خشک مکسین هونگ کینگستون نویسنده آمریکایی چینی تبار در اثر معروفش اشباح چینی در سانفرانسیسکو فرم کاملا جدیدی را ابداع کرده است. معجونی از اتوبیوگرافی و اسطوره شناسی، دنیای بیرون و دنیای درون، خشم و کینه توزی و خویشتنداری و مدارا.

اشباح چینی سانفرانسیسکو منتشر شد

این کتاب که اولین بار در 1976 به چاپ رسیده اکنون یکی از آثار کلاسیک ادبیات معاصر دنیا محسوب می شود. به خاطر نمایش نوآورانه و بدیع هویت فرهنگی طبقات مختلف اجتماعی نظیر مهاجرین، زنان، چینی ها و آمریکایی ها. شاید به همین دلیل باشد که دو تن از رؤسای جمهور آمریکا یعنی بیل کلینتون و باراک اوباما از ستایشگران پروپاقرص این کتاب محسوب می شوند. باراک اوباما درباره این کتاب می گوید که این کتاب باعث شده به آلام و دردهای فرهنگ های مختلف آمریکا پی ببرد.

کینگستون به عنوان یک زن در دو دنیای کاملا متفاوت و متضاد سیر می کند: در کالیفرنیا که والدینش قبل از تولدش به آنجا مهاجرت کرده اند و در چین که همیشه عنصر جدایی ناپذیر قصه های مادرش بوده. زنان جنگجوی خشن و حیله گر قصه های مادرش به طرز غیرمتعارفی با واقعیت ظلم و ستم نسبت به قشر زنان چینی به ستیز و مبارزه برخاسته اند. هویت واقعی کینگستون در لابه لای شکاف های این داستان ها به وضوح قابل مشاهده است و او این شکاف ها را با داستان های خودش پر می کند. کینگستون کلمات، افسانه ها و خاطرات گوناگون را در قالب یک کل منسجم و یکپارچه درمی آورد و بدین ترتیب او پیروز می شود درک تازه ای از گذشته خانواده و حال حاضر خویش به دست آورد.

این رمان در260 صفحه با قیمت 27000 تومان و 550 نسخه منتشر شده است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "اشباح چینی سانفرانسیسکو منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اشباح چینی سانفرانسیسکو منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید